سرویس طلای ظریف یا درشت! کدام را برای عروسی انتخاب کنیم

سرویس طلای ظریف یا درشت! کدام را برای عروسی انتخاب کنیم

13 مرداد 1400 1,637 بازدید

این روزها به دلیل وضعیت اقتصادی بد و گران شدن طلا و همین‌طور شرایط سخت ازدواج در بین جوانان، بعضی از عروس و دامادها ترجیح می‌دهند سرویس طلای عروس را سبک و ظریف انتخاب کنند. البته سرویس طلا و جواهرات ظریف در چند سال اخیر خیلی مد و ترند شده است و دیگر خبری از آویزان کردن ردیف ردیف طلا و طلاهای درشت و سنگین نیست،
بلکه زیبایی و ظرافت سرویس طلای عروس و همین طور خانم‌ها و دختران، بسیار قشنگ‌تر و شیک‌تر است. اگر به دهه‌های قبل برگردیم خانم‌ها طلاهای چند ردیف و درشت و سنگین انتخاب می‌کردند، اما امروزه چنین چیزی از مد افتاده است.

سرویس طلای ظریف عروس یک ایده اقتصادی

اگر شما پول بیشتری برای خرید طلا و جواهر دارید، بهتر است به جای طلاهای بزرگ و درشت، جواهر بخرید که هم شیک‌تر است و هم هیچ گاه از مد نمی‌افتد و درخشش آن خیلی بیشتر از طلا است. در اینجا به ۵ راه ساده برای خرید سرویس طلای ظریف و جواهر ارزان اشاره می‌کنیم؛
۱- طلای ظریف و سبک انتخاب کنید و از مدل‌های درشت بپرهیزید.
۲- می‌توانید طلای دست دوم بخرید که قیمت آن خیلی مناسب‌تر از طلای دست اول است.
۳- طلای بدون نگین بخرید که اجرت آن کمتر است و بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که مزد ساخت کمتری دارد.
۴- می‌توانید به جای سرویس کامل، نیم ست بخرید.
۵- بعضی ماه‌ها وجود دارد که نرخ طلا به علت تقاضای خرید پایین‌تر، کمتر است.
مثلا در ماه محرم و صفر یا ماه‌هایی که در آن‌ها تعداد عروسی‌ها کمتر است مثلا در فصل تیر یا مرداد. اگر برایتان مهم است که طلا را به قیمت مناسبی خریداری کنید بهتر است در این ماه‌ها اقدام کنید. هنگام خرید سرویس طلا و جواهر عروسی بهتر است چند نکته ظریف و ساده را هم رعایت کنید. این نکات ظریف عبارتند از؛

حفظ کلاس و زیبایی با ظرافت در انتخاب

اگر شما هم جزء عروس خانم‌هایی هستید که اندام ظریفی دارند سعی کنید در مراسم عروسی حتما از گردن‌بند، دست‌بند و النگو‌های ظریف استفاده کنید. استفاده اغراق آمیز از طلا و جواهرات نه تنها به پرستیژ شما اضافه نمی‌کند، برعکس حتی ممکن است چنین به نظر برسد که اصطلاحا طلا ندیده‌اید.

انتخاب سرویس طلای عروس متناسب با نوع یقه

اگر بنا به شرایط فرهنگی، لباس عروسی شما یقه بسته دارد، بهتر است به جای استفاده از گردن‌بند بر روی لباس که جلوه خوبی ندارد، از یک جفت گوشواره درشت استفاده کنید.

درخشش شما مهم‌تر از جواهرات‌تان است

قانون کلی برای خرید سرویس طلای عروس خانم‌ها در این است که باید شما و لباس‌تان بیشتر به چشم بیایید. بنابراین از سرویس‌های طلا و جواهرات پهن با نگین‌ها و سنگ‌های درشت، خودداری کنید. اگر گردن شما به نسبت هیکل‌تان بلند و کشیده است، از گردن بندهای سایز متوسط به شکل نیم دایره استفاده کنید تا گردن شما متناسب‌تر دیده شود.

مروارید مناسب‌ترین نوع جواهرات برای سرویس عروس خانم‌ها

به دلیل اینکه لباس عروس در فرهنگ ایرانی سفید رنگ است، پیشنهاد ما استفاده از گردن‌بند، گوشواره و دست بندهای ساخته شده از مروارید طبیعی است. زیرا این نوع جواهرات علاوه بر قیمت مناسب با لباس‌های شما هم تناسب رنگ خواهد داشت.

دخترها چه انگشترهایی را بیشتر می‌پسندند؟

هر کسی که حتی علاقه مختصری به زیورآلات دارد هرگز نمی‌تواند از انواع مدل انگشتر به عنوان تنها تزئین دست‌ها چشم بپوشد. به ویژه برای دخترهایی که عاشق جواهرات هستند، انگشتر چیزی است که نمی‌توانند به سادگی از کنار آن بگذرند و همیشه دوست دارند یک نوع از آن را در انگشت خود داشته باشند. در اکثر نظرسنجی هایی که برندهای معتبر زیورآلات در سراسر دنیا به عمل آورده‌اند انگشتر جزو محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین انواع زیورآلات قرار گرفته است. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که دخترها بیشتر به چه انگشترهایی علاقه دارند؟ اگر همراه با دختری زیبا و مهربان به یک فروشگاه زیورآلات پا بگذارید،
او احتمالاً بر چه مدل‌های انگشتری دست می‌گذارد؟ فهمیدن این نکته شگفت انگیز می‌تواند در انتخاب و خرید انگشتر حتی بدون حضور آن‌ها نیز مفید واقع شود. انگشترهای موجود در بازار اغلب از جنس طلا هستند و با سنگ‌های قیمتی نظیر الماس تزئین شده‌اند. اما در تقسیم بندی آن‌ها خود طراحی انگشتر یا جزئیات حاضر بر حلقه نیز مولفه‌ای با اهمیت است
که به نوعی هدف و علت استفاده از آن انگشتر خاص را مشخص می‌گرداند. با توجه به این معیار تازه می‌توان انگشترهای مورد علاقه و محبوب دختران را در چهار دسته اصلی از هم تفکیک نمود: انگشتر پیوند، انگشتر مهمانی، انگشتر آویزدار، و انگشتر بزرگ با طراحی‌های خاص.

مدل انگشتر پیوند

احتمالاً برای شما این مدل انگشتر از سایر انواع انگشتر که از آن‌ها نام بردیم آشناتر باشد. به طور کلی تمامی انگشترهایی که برای نشان دادن نوعی تضمین با هم بودن یا
به عنوان نمادی از یک وصلت خاص به کار برده می‌شوند، انگشتر پیوند هستند. این انگشترها می‌توانند برای ازدواج، نامزدی، چندمین سالگرد ازدواج و … استفاده گردند. اما بین دختران محبوب‌ترین انگشتر پیوند همان انگشتر دوستی (یا در برخی دیگر از فرهنگ ها انگشتر نامزدی) است. این انگشتر مشخص می‌کند که کسی در زندگی دختر وجود دارد و به عبارت دیگر او عاشق فردی است که شریک زندگی اش تلقی می‌شود.
انگشترهای پیوند اغلب بدون جزئیات و پیرایه‌های زیاد هستند. حلقه انگشتر از طراحی ساده‌ای برخوردار است.

انگشتر مهمانی

در دنیای زیورآلات انگشترهای مهمانی (جشن) دست کم گرفته شده‌اند. هیچ کس تاکنون مطمئن نبوده است که آن‌ها در سلسله مراتب زیورآلات مشخصاً کجا قرار می‌گیرند. اما در واقع می‌توان گفت که آن‌ها همیشه زیور اصلی دست‌ها بوده‌اند. انگشترهای مهمانی اغلب در ضیافت‌ها و به مناسبت‌های خاص استفاده می‌شوند. نگین آن‌ها بزرگ و از سنگ‌های قیمتی نظیر الماس، زمرد، یاقوت و … است. البته سنگ‌های شیشه‌ای که قیمت پائین تری نیز دارند هم در بسیاری موارد استفاده می‌شود.

مدل انگشتر آویزدار

انگشترهای آویزدار از آن دست زیورآلاتی هستند که در سال‌های اواخر قرن قبل بسیار متداول گشته‌اند و همچنان نیز محبوبیت آن‌ها ادامه یافته است. مدل‌های اولیه آن‌ها به این ترتیب تهیه می‌شدند که انگشتر به جای داشتن نگین، چیزی را از حلقه خود (اغلب به وسیله یک زنجیر ظریف و کوتاه) آویزان می‌داشت. با ظهور صنعت مد آویزها علاوه بر این شمایل کاربردی، برای صرف زیبا بودن شان نیز به کار برده شدند. می‌توان مطمئن بود که بین تمامی زیورآلات یکی از محبوب‌ترین نمونه‌ها برای دختران همین انگشترهای آویزدار است. وقتی آویز بر انگشت می‌افتد و بر آن تکان می‌خورد جاذبه منحصر به فردی برای دست‌ها پدید می‌آید.
به همین دلیل دختران برای زیباتر شدن شان همیشه از پوشیدن آن‌ها استقبال کرده‌اند.

انگشتر بزرگ

یکی از قدیمی‌ترین مدل انگشتر که از دوران باستان حتی نمونه‌های کهنش نیز کشف شده است، همین انگشترهای درشت و پرجزئیات می‌باشد. آن‌ها از دیرباز به عنوان نشانگر یک داستان یا حکایت خاص یا نمادی از جایگاه اجتماعی و طبقاتی افراد حتی توسط مردان نیز استفاده می‌شده‌اند. نقش یک شیر، اژدها، یا مار که به دور انگشت پیچیده می‌تواند نمادی از یک خاندان بزرگ باشد. همچنین جنگاوران و افراد درباری نیز در بسیاری موارد جایگاه و درجه خود را از این طریق به دیگران نشان ‌داده‌اند. برای دختران امروزی استفاده از انگشترهای بزرگ و شکل‌دار همچنان بسیار جذاب است. آنها می‌توانند علائق شخصی و تیپ به خصوص شخصیتی و رفتاری‌شان را به وسیله این نمونه انگشتر به نمایش بگذارند، تمایز خود را از دیگر افراد جامعه مشخص نمایند.

مطالب مرتبط