معرفی بهترین برندهای جواهر سازی دنیا

معرفی بهترین برندهای جواهر سازی دنیا

20 مرداد 1400 563 بازدید

معرفی بهترین برندهای جواهر سازی دنیا

شوپارد (Chopard)

شوپارد علاوه ‌بر ساعت‌های سوئیسی، مجموعه‌ای از جواهرات لوکس را هم عرضه می‌کند. این برند فقط از بهترین مواد برای ساخت جواهراتش استفاده می‌کند. در خط تولید روزانه جواهرات این برند، از لایه‌های ضخیمی از طلای ۱۸ عیار و سنگ‌های قیمتی با مرغوب‌ترین درجه استفاده می‌شود.

هری وینستون(Harry Winston)

هری وینستون به انگلیسی:Harry Winston  جواهرساز و نیکوکار مشهور آمریکایی بود وی در سال 1958 میلادی الماس امید را که زینت بخش تاج سلطنتی لوئی چهاردهم فرانسه بود و همچنین الماس پرتغالی را به موسسه اسمیتسون که بزرگترین موزه علمی فرهنگی تحقیقاتی جهان است اهدا کرد.شرکت جواهر‌سازی هری وینستون یکی از گران‌ترین و اشرافی‌ترین خانه‌های جواهر در جهان است. روزنامه نیویورک تایمز در سال 2000 میلادی،ارزان‌ترین جواهر عرضه شده در جواهر فروشی هری وینستون را 6000 دلار آمریکا برآورده کرده بود.نائب رئیس شرکت جواهرسازی هری وینستون یک زن ایرانی به نام گلبرگ پارس تبار است.

بسیاری از برندهای معروف جواهرسازی با الماس‌هایشان شناخته می‌شوند.برند جواهرات هری وینستون هم از جمله این نام‌های پرآوازه است.تمام محصولات هری وینستون هم از جمله این نام‌های پرآوازه است.تمام محصولات هری وینستون بالاترین استاندارد‌های کیفیت را داراست.به اعتقاد هری وینستون هیچ چیزی نباید درخشش طبیعی الماس را کم رنگ کند.دیدگاهی که به شکل‌گیری یکی از برجسته‌ترن برندهای لوکس جواهرات امروزی کمک کرده است.ترکیبی از تکنیک‌های نوآورانه و بالاترین مهارت‌ها در خلق قطعات درخشان،گواه تلاش‌های طراحان و صنعت گرانی است،که در محصولات این برند به اوج خود میرسند.جهان مملو از زیبایی‌هاست که برای بیرون کشیدن و نشان دادن آن‌ها کار و خلاقیت ماهرانه‌ای نیاز است.قطعات معروف این برند کیفیت و ظرافت بسیار بالایی دارند.

ون کلیف اند آرپلز(Van Cleef & Arpels)

شرکتی فرانسوی و لوکس در زمینه جواهرات،ساعت و عطرات شارل آرپلز و باجناقش، آلفرود ون کلیف در سال 1896 این شرکت را تاسیس کردند. این زوج اولین فروشگاهشان را در سال 1906، درمیدان مشهور وندوم افتتاح کردند آن‌ها به دلیل استفاده از رنگ‌های قیمتی و تخصص و نوآوریشان در زمینه تکنیک‌های جواهرسازی شهرت یافتند.امپراتوری ون کلف‌اند‌آرپلز بین سالهای 1909تا 1939 در قالب بوتیک‌های متعددی گسترش یافت در سال 1942،خانواده آرپلز به ایالات متحده مهاجرت و اولین بوتیک آمریکایی خود را در نیویورک افتتاح کردند. این شرکت سرانجام تا آسیا گسترش یافت و تا سال 1999،یعنی زمانی که به تصاحب کمپانی فیناسیرریچموند اس.آ ون‌کلف‌اندآرپلز برتن اعضای خانواده‌های سلطنتی،چهره‌های برجسته سیاسی،چهره‌های سرشناس اجتماعی و بازیگران وهنرمندان بسیاری نوشته و آنان را آراسته است. این شرکت اولین بار در سال 1978 با عطر فرست با رایحه‌ای گلی و آلدهیدی، پا به دنیای عطر سازی گذاشت.عطرFirst  همچنان به عنوان گزینه‌ای پرطرفدار باقی‌مانده و طی سالیان طولانی منبع الهام نسخه‌های برجسته این شرکت شامل عطر کلاسیک تزار و فیره و خط تولید عطرهای لوکس Collection Extraordinaire می‌شود اولین نمونه‌اش در سال 2009 معرفی شد.

بوچلاتی ( Buccellati)

حیات خود را مدیون نقره سازی ایتالیایی به نام کونتاردو بوچلاتی است که در قرن هجدهم کارگاهی برای نقره سازی و جواهرسازی در میلان راه اندازی کرد. اما شهرت امروزی برند بوچلاتی  که طلا سازی ماهر و جاه طلب بود. در سال 1919 کارگاه جد خود را احیا کرد ماریو بوچلاتی با علاقه بسیاری که به خلق قطعه جواهرات هنری و زیبا با فلزات و سنگ‌های قیمتی داشت،میراثی دیرپا از این علاقه‌هنری و زیبا با فلزات و سنگ‌های داشت، میراثی دیر پا از این علاقه  هنرمندانه‌ی خود در چهار نسل بعد از خود به یادگار گذاشت که همچون سنت و میراث خانوادگی تا به امروز در جواهرات بی‌همتا برند بوچلاتی جریان داشته است شاهد مدعای میراث تاریخی سبک طراحی و ساخت جواهرات بوچلاتی همان عناصر و مشخصه‌هایی است. که در الگوهای هنری روم باستان وعهد رنسانس نیز دیده می‌شود. خیابان مونته ناپلئونه در میلان مانند خیابان پنجم در نیویورک به عنوان مرکز فروش برترین برندهای لوکس دنیا شناخته می‌شود. هرچند مونته ناپلئونه از همتای نیویورکی خود کوچکتر است ولی به یقین باید آن را قلب دنیای فشن میلان بشناسیم اما علی رغم اکثر برندهای حاضر در مونته ناپلئونه اصلیت میلانی ندارند،برند بوچلاتی نه تنها از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین برندهای میلانی است بلکه به عنوان اختصاصی‌ترین برند جواهرسازی لوکس و سطح بالای ایتالیا هم شناخته می‌شود اگر پاریس در دنیای جواهرسازی به برند Van Cleef & Arpels  خود می‌نازد،میلان هم عمیقا به بوچلاتی خود می‌بالد.

گراف (Graff)

برند Graff یکی از معروف‌ترین برندها برای ارئه زیورآلاتی با طرح‌های کلاسیک است،در مقایسه با زیورآلات امروزی محصولات برند Graff طرح‌های بسیار متفاوتی دارند که درواقع بیانگرهنر انتزاعی معاصر می‌باشد بسیاری معتقد هستند این تفاوت از طرح معروف این برند لارنس گراف سرچشمه می‌گیرد.این طرح موفق و رئیس برند Graff،به دنبال خاص‌ترین و نایاب‌ترین الماس‌های دنیا است و کلکسیون شخصی بسیار ارزشمندی را نیز برای خود جمع آوری کرده است در این گنجینه ارزشمند آثار بسیار جذابی از هنرمندان قرن بیستم مانند Towmbly ,Picasso, Warhol وجود دارد که توانسته‌اند الهام بخش کلکسیون جدیدی از زیورآلات برند   Graff  باشند لارنس گراف بسیار علاقه‌مند و تحت تاثیر کارهای Cytowmbly قرار دارد و از آن‌ها برای ساخت زیورآلات مجموعه جدید خود استفاده کرده است.زیورآلاتی که دارای پیچ وتاب زیادی هستند و با الهام از قلم نقاشی بر روی بوم توسط Cytowmbly ساخته شده‌اند.

یکی از چالش‌های پیش روی طراحان برای ساخت این طرح‌های جدید، استفاده از سنگ‌های قیمتی مانند الماس‌ها در بدنه پرپیچ و تاب زیورآلات بوده است. و الرسون گراف در این خصوص می‌گوید "این چالش به میزان قابل توجهی مهارت‌های هنرمندان و طراحان این خانه مد را به بازی گرفت.من معتقد هستم که این چالش‌ها سبب افزایش جذابیت مجموعه جدید زیورآلات ما شده است."

بولگاری(Bvlgari)

 بولگاری تولید کننده کالاهای لوکس،یک برند ایتالیایی است که توسط Sotirios Voulgaris در سال 1884 بنیان گذار شد.Sotirios Voulgaris اهل یونان بود و تجارت جواهرات را در آنجا آموخت.او در سال 1877 محل تولد خویش را به منظور مهاجرت به ایتالیا ترک کرد.نام این برند از مشتق نام خانوادگی Sotirios برگرفته شد. او توانست در سال 1905 اولین فروشگاه خود را به کمک پسرانش در Via dei Condotti  افتتاح کند که به سرعت موفق و مشهور شد. اولین فروشگاه‌های بین المللی این کمپانی در سال 1970 در نیویورک،پاریس،ژنو و مونت کارلو افتتاح شدند در حال حاضر نزدیک به 300 فروشگاه در سراسر جهان دارد بولگاری اما باگذشت زمان تا به امروز با ارائه محصولات دیگری از جمله ساعت کیف های دستی و عطرها نام خود را در ذهن ها ثبت کرد.عط و ادکلن‌های بولگاری اولین عطر تولید شده توسط این کمپانی در طراحی جواهرات و تولیدات لوکس بولگاری،ویژگی‌های خاصی وجود دارد که به امضای این برند بدل شده‌اند، وجود این سنگ‌های قیمتی بزرگ برای نگین جواهرات،طرح‌های برجسته و وجود سنگ‌های گوهرین دامله (کاربرد این سنگ‌ها در جواهرسازی به تاریخ دهه 1960 میلادی در اوج شکوه ایتالیا بازمی‌گردد)بولگاری هم علاوه بر به کاربردن سنگ‌های ارزشمند در جواهرات لوکس خود، فقط از طلای 18 عیار برای ساخت قطعات مختلف آن‌ها استفاده می‌کند.

معرفی برند پیاژه (piaget)

برند پیاژه یک شرکت تولید کالاهای لوکس در سوئیس است که در آغاز به صورت یک شرکت ساعت‌ سازی در سال 1874 در بخش سوئیسی منطقه ژورا توسط جورج ادوارد پیاژه (Georgeo Edvard) ساخته و شروع به کار کرد. او در ابتدا به ساخت ساعت‌های مچی و بعد از آن ساخت جواهرات فاخر مشهور است و تم ساخت جواهرات آن به علت علاقه شخص پیاژه به طرح‌های سنتی و قدیمی و در عین حال فانتزی بوده و با در اختیار داشتن بهترین کارگاه جواهرسازی ژنو و تلاش و پشتکار فراوان به یک برند جهانی تبدیل شد.

کالکشن پیاژه

امروزه، افتخار پیاژه این است که مفاهیم دنیای قدیم را با طراحی‌های مدرن خود درهم آمیخته، که بسیار شیک و برجسته‌ هستند. اما مشهور‌ترین کلکسیون آن گل رُز (Piaget Rose Collection) است که تبدیل به طرح مشخصه پیاژه شده است. برای این برند کیفیت الماس‌های مورد استفاده بشدت اهمیت دارد و تحت کنترل است و عضو شورای جواهرسازی و شورای جهانی الماس است که خاستگاه باکیفیت‌ترین و بی نظیرترین الماس‌ها است. در ساخت محصولاتش تمامی سنگ‌ها با دست تراشیده، میزان و سوار می‌شوند.

میکی‌موتو (Mikimoto)

کوکیچی میکی‌موتو (Kokichi Mikimoto) مؤسس برندی با نام‌خانوادگی‌اش است. میکی‌موتو فقط به‌خاطر مجموعه جواهرات لوکسش معروف نیست، بلکه اختراع و استفاده از مروارید پرورشی هم دلیل دیگر شهرت اوست. این برند از بهترین مرواریدها استفاده می‌کند: مروارید دریای جنوب، مروارید مخروطی صورتی، مروارید تاهیتی، مروارید سفید و گونه‌های نادر دیگر.علاوه بر این، در خط تولید این برند، برای ساخت قطعات فلزی فقط طلای ۱۸ عیار و پلاتین در کنار الماس‌های ارزشمند با درجه بالا به‌ کار برده می‌شود. همچنین برای زنجیر‌های مرواریدی هم از بهترین نخ‌های ابریشمی استفاده می‌شود.

 

مطالب مرتبط