زیورآلات مکمل شخصیت هر فرد

زیورآلات مکمل شخصیت هر فرد

31 مرداد 1400 579 بازدید

زیورآلات مکمل شخصیت هر فرد

زیورآلات هم مانند لباس، مدل مو یا آرایش، می‌تواند راز‌های زیادی از شخصیت شما را فاش کند. اگر دوست دارید بدانید چگونه، است.تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

زیور آلات بزرگ

زمانی که شما از زیورآلات بزرگ و چشمگیر استفاده می‌کنید، بدین معنی است که از مرکز توجه بودن هراسی ندارید. اتفاقا هدف شما از گذاشتن چنین زیورآلاتی جلب توجه دیگران است. شما فردی مستقل و با اعتماد به نفس بالا هستید که دوست دارید از طریق استایل تان دیگران را به سمت خود بکشانید. تنوع طلبی نیز از دیگر خصوصیات رفتاری شماست که در استایل تان هم به چشم می‌خورد. زیورآلاتی که استفاده می‌کنید هم می‌توانند با لباس‌های رنگی و هم با لباس‌هایی به رنگ خنثی ست شوند، از این رو دست شما در انتخاب باز است و هر بار با توجه به مودی که دارید، تصمیم می‌گیرید.

زیورآلات شخصی

منظور از زیورآلات شخصی، زیورآلاتی ست که مخصوص به یک فرد است. به عنوان مثال شما دست بندی گذاشته اید که نام تان روی آن حک شده یا این که گردنبدی انداخته اید که اعتقاد فردی تان را نشان می‌دهد. افرادی که چنین زیوآلاتی استفاده می‌کنند، افرادی به شدت احساساتی هستند. آن‌ها دوست دارند که احساسات و عقایدشان را بیان کنند و از به اشتراک گذاشتن آن‌ها با دیگران هراسی ندارند. این دسته از آدم‌ها به دارایی هایشان اهمیت زیادی می‌دهند، بدین معنی که نسبت به تک تک چیز‌هایی که دارند یا حتی افرادی که در زندگی شان انتخاب می‌کنند، احساس دارند. وارد شدن در زندگی چنین افرادی سخت است، اما اگر موفق شدید، بدانید که رابطه‌ای ابدی در انتظارتان خواهد بود.

زیورآلات سنگین و بولد

برخی از افراد هستند که از زیورآلات برای دیده شدن استفاده می‌کنند. از این رو آن‌ها مدل‌هایی را انتخاب می‌کنند که بسیار بزرگ، سنگین و توی چشم باشد. این زیورآلات معمولا ظاهری خشن دارند و این حس را با دیگران منتقل می‌کنند که صاحب آن، فردی ناسازگار و سرکش است. آن‌ها دوست دارند که قوانین را بشکنند و پا را از مرز‌های تعیین شده، به خصوص در زمینه مد و فشن، فراتر بگذارند. آن‌ها به دنبال هیجان هستند و نمی‌توانند لحظه‌ای آرام و بی سرو و صدا بنشینند. زمانی که صحبت از ست کردن زیورآلات می‌شود، آن‌ها ترجیح می‌دهد که زیورآلات شان را با چیز‌های دیگر، چون چرم یا پارچه میکس کنند. در واقع آن‌ها با این کار می‌خواهند نشان دهند که غیر قابل پیش بینی و متفاوت از دیگران هستند.

جواهرات

افرادی که جواهرات زیادی در کلکسیون شان دارند، افرادی هستند که به کیفیت بیش از کمیت اهمیت می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند به همه نشان دهند که استطاعت مالی کافی را برای خرید چنین اکسسوری‌هایی دارند. آن‌ها معمولا در خرید وسواس زیادی به خرج می‌دهند، به طوری که به دنبال خرید از برند‌ها و طراح‌های معروفند. آن‌ها با مد کاری ندارند و تنها چیز‌هایی را انتخاب می‌کنند که با استایل شان جور در آید. از این رو جواهراتی که دارند، نه تنها از مد نمی‌افتند، بلکه تا سالیان سال هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جواهرات آنتیک

افرادی که عاشق جواهرات قدیمی و آنتیک هستند معمولا شخصیت خاصی دارند. آن‌ها احساساتی، حساس و بادقت اند که علاوه بر کیفیت، به کمیت نیز اهمیت زیادی می‌دهند، از این رو همیشه به دنبال جواهراتی هستند که در عین زیبایی، ارزش زیادی نیز داشته باشند. در واقع خاص بودن است که برای آن‌ها ارزش محسوب می‌شود. خوبی این مدل جواهرات آن است که همیشه جذابیت خود را دارند و گذر زمان نه تنها چیزی از زیبایی شان نمی‌کاهد، بلکه به ارزش آن‌ها نیز می‌افزاید.

زیورآلات ظریف و کوچک

این افراد برخلاف آن‌هایی که می‌خواهند جلب توجه کنند، علاقه‌ای به استفاده از زیورآلات بزرگ و چشمگیر ندارند. آن‌ها آنقدر اعتماد به نفس بالایی دارند که نیازی به نمایش خودشان نمی‌بینند و در نتیجه زیورآلات کوچک و ظریف را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند. شخصیت این افراد تا حدود زیادی آرام و لطیف است. آن‌ها از حاشیه به دورند و آرامش را به هیجان ترجیح می‌دهند. این افراد در استایل خیلی به خودشان سخت نمی‌گیرند، اما تا جای ممکن سعی می‌کنند که خوش تیپ و مرتب باشند. کسانی که به استفاده از جواهرات رنگی نیز علاقه دارند، افرادی شاد و مثبت اندیشی هستند.

زیورآلات ست

اگر شما جزو افرادی هستید که همیشه زیورآلات ست انتخاب می‌کنید، نشاندهنده این است که فردی منضبط هستید. ذهن شما چارچوبی دارد که همیشه سعی می‌کنید در قالب آن عمل کنید. شما تمییز، بادقت و مسئولیت پذیرید. اگر کسی در اطراف تان بخواهد به کاری نظم دهد، اول از همه به سراغ شما می‌آید. تمام وسایل خانه شما در جای درست خود قرار گرفته است. در انتخاب زیورآلات نیز بسیار متنوع عمل می‌کنید، اما همیشه سعی دارید که قانون ست بودن را رعایت کنید. حتی اگر زیورآلات تان با هم ست نباشد، سعی می‌کنید که آن‌ها را با لباس تان ست کنید. معمولا دیگران از شما برای استایل شان نظر می‌خواهند.

شخصیت شناسی با رنگ جواهر

هما‌ن‌طور که در بخش قبل به آن اشاره شد، یکی از سریع‌ترین راه‌هایی که افراد می‌توانند با یک نگاه مختصر و اجمالی به یک فرد، به شخصیت وی پی ببرند، بحث شخصیت شناسی با رنگ طلا در هر فرد خواهد بود. انواع جواهرات و سنگ‌ها به همراه رنگ‌هایشان انرژی‌هایی دارند که خصوصیات صاحب خود را نشان می‌دهد.

شخصیت شناسی بر اساس وجود سنگ‌های رنگی و قیمتی

انتخاب سنگ‌های رنگی و قیمتی در بین کسانی که دارای لطافت روحی هستند مشترک است و تمام این سبک افراد تمایل دارند تا از طلا و جواهراتی که به سنگ‌های رنگی و قیمتی مزین شده‌اند استفاده نمایند. وجود شخصیتی احساسی و تقریباً درون‌گرا بودن نیز از جمله ویژگی‌های مشترک در میان این افراد است.نکته قابل توجه و متمایز کننده شخصیتی در بین این افراد، قطعاً استفاده از رنگ‌های مختلف در سنگ‌های رنگی و قیمتی خواهد بود. در این بخش از بحث شخصیت شناسی با رنگ طلا، به‌صورت مجزا هر رنگ را بررسی خواهیم نمود:

مروارید

بدون شک، مروارید و زیورآلاتی که مزین به مروارید بوده‌اند، یکی از قدیمی‌ترین انواع زیورآلاتی است که در تمام دوران، از محبوبیت و زیبایی خاص و بی‌نظیری برخوردار بوده است. استفاده از مروارید در تمام انواع طلا و جواهرات اعم از گوشواره، گردنبند، انگشتر و دستبند می‌تواند جلوه و زیبایی خاصی به آن‌ها ببخشد.پاکی، سادگی و صاف بودن روح از ویژگی‌های بارز و منحصر به فرد مروارید است که البته این ویژگی‌ها با توجه به محل تولد و ظهور آنکه در اعماق اقیانوس‌ها و دریاها است، کاملاً در تعادل و هماهنگی است. بنابراین با دقت به افرادی که از مروارید در طلا و جواهرات خود استفاده می‌کنند یا این نوع زیورآلات را می‌پسندند، به‌راحتی می‌توان دریافت که این نوع افراد معمولاً دارای شخصیتی آرام و روحی صاف و پاک هستند و به‌راحتی می‌توان در کنار آن‌ها آرامش روحی را تجربه نمود.

عقیق

عقیق یا آگات درواقع یکی از صدها گونه سنگ‌های رنگی و قیمتی است. عقیق یمن نیز از گران‌بهاترین انواع عقیق‌ها است. سنگ عقیق از گذشته‌های دور تا کنون یکی از پرطرفدارترین سنگ‌های رنگی و قیمتی در بین افراد مختلف است که می‌توان در بحث شخصیت شناسی با رنگ طلا به آن توجه نمود.افرادی که از انواع مختلف سنگ عقیق در طلا و جواهراتشان استفاده می‌کنند، معمولاً علاقه دارند که در مرکز توجه افراد و جمع قرار بگیرند. این افراد از شب‌های بلند و خسته کننده و همچنین گوشه‌گیری به‌خصوص در جمع بیزارند. این افراد معمولاً طرفدار رنگ‌های سرد در استایل خود هستند.

یاقوت سرخ

یاقوت سرخ درواقع، متبلور شده کوراندوم است که می‌توان گفت بعد از الماس از سخت‌ترین کانی‌ها محسوب می‌شود. یاقوت سرخ، یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین سنگ‌های رنگی و قیمتی است که قطعاً می‌تواند در بحث شخصیت شناسی با رنگ طلا جای بگیرد. ترکیب یاقوت سرخ با طلا می‌تواند ترکیب فوق‌العاده‌ای را خلق نماید.به‌طور کلی می‌توان گفت، افرادی که از یاقوت سرخ در طلا و جواهرات خود استفاده می‌کنند، عاشق گذران وقت در منزل، اجتماعات خانوادگی و گوش دادن به موسیقی‌های آرام و بی‌کلام هستند. این افراد از تنش و استرس بالا و به‌طور کلی هرچیزی که این عوامل را ایجاد کنند، بیزار و فراری هستند.همچنین آن‌ها از عدم توجه اطرافیان و نزدیکان به خود بسیار رنج می‌برند. گوش دادن به صحبت‌ها و درد دل دیگران و همچنین محبت به دوستان و آشنایان نیز از ویژگی بارز علاقمندان به یاقوت سرخ است.

یاقوت کبود

یاقوت کبود از دیگر سنگ‌های رنگی و قیمتی در صنعت طلا و جواهرات است که محبوبیت خاصی در بین افراد در سراسر جهان دارد. علاقمندان به استفاده از یاقوت کبود در طلا و جواهرات مزین به این سنگ، معمولاً افرادی نکته سنج و دقیقی هستند. این افراد معمولاً شیک پوش بوده و به ظاهر خود و هارمونی میان اجزا توجه خاصی دارند.

این افراد همچنین علاقه دارند که هر کاری درست در زمان خودش انجام بگیرد و از کسانی که در تصمیم‌گیری دچار تعلل و مشکل هستند بزارند. سازماندهی کارها و مدیریت مطلوب مسائل بحرانی نیز از ویژگی‌های علاقمندان به یاقوت کبود است.

فیروزه

سنگ فیروزه یکی از محبوب‌ترین و زیباترین سنگ‌های قیمتی در جهان است که در طیف‌های رنگی آبی تا سبز وجود دارد و بدون شک می‌تواند زیبایی خاصی را در ظاهر و استایل افراد به‌وجود بیاورد. تقویت اعتماد به‌نفس در هنگام صحبت کردن در حضور دیگران و کنترل اعصاب، اضطراب و استرس در افراد از ویژگی‌های این سنگ برای افرادی است که در این زمینه دچار مشکل هستند.استفاده از فیروزه همچنین می‌تواند در تثبیت تغییرات خلقی به افرادی که دچار تغییر احوال هستند نیز کمک نماید. سنگ فیروزه نماد دوستی و عشق‌های رمانتیک و خیالی است بنابراین افرادی که دارای چنین ویژگی رفتاری در خود هستند قطعاً علاقه بسیار زیادی به استفاده از فیروزه در طلا و جواهرات خود دارند.این افراد عاشق سفر، فراگیری مهارت‌های جدید و لبخند زدن هستند. آن‌ها همچنین افرادی درستکار و صادق هستند که می‌توانند حرف‌های خود را بدون مقدمه و ترس بیان نمایند. لذت‌بخش باشد، چرا که این افراد می‌توانند منبع سرشاری از انرژی مثبت و نشاط برای اطرافیان خود باشند.

شخصیت شناسی از روی رنگ طلا

امروزه با گسترش و ورود علم به عرصه‌های مختلف، علم روانشناسی نیز دست‌خوش تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری شده است. در حال حاضر روانشناسان با متدهای مختلف می‌توانند با نگاهی اجمالی و سریع شخصیت افراد را شناسایی نمایند.البته شخصیت شناسی از روی مسائل مختلف در افراد از دیرباز مورد توجه و مطالعه کارشناسان بسیاری در این حوزه بوده است. شخصیت شناسی از روی حرکات بدن، نحوه خندیدن، رنگ‌های مورد علاقه، سبک موزیک، فیلم و نقاشی مورد علاقه و بسیاری دیگر، مواردی هستند که از دیرباز در بحث شخصیت شناسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بودند.البته شخصیت شناسی از روی ظاهر و به‌طور کلی عوامل ظاهری افراد، با توجه به این مطلب که، ظاهر افراد می‌تواند بیانگر شخصیت افراد باشد، همواره مورد توجه افراد عادی و کارشناسان و متخصصان این حوزه بوده و هست. یکی از مواردی که اهمیت خاصی نسبت به گذشته پیدا کرده است، شخصیت شناسی بر اساس رنگ طلا و به‌طور کلی شخصیت شناسی بر اساس طلا در میان افراد است.انواع بسیار زیادی از طلا و جواهرات با رنگ‌های گوناگون در صنعت مد وجود دارند، که هر کدام به نحوی بیانگر یک نظریه یا حالت روحی هستند، بنابراین با شناخت هرکدام از آن‌ها می‌توان تا حدودی با شخصیت صاحب آن نیز آشنا شد.

طلا و جواهرات به رنگ طلایی

رنگ زرد یا طلایی در واقع رنگ پایه و اساس طلا و جواهرات است. افرادی که به استفاده از طلا و جواهرات با رنگ اصلی زرد یا طلایی هستند، دارای حس شوخ طبعی قوی هستند، آن‌ها افرادی عاقل و تخیلی هستند که اغلب در تفکرات و چارچوب‌های زندگی خود دارای خطوط قرمزی هستند. این افراد اغلب دارای ایده‌های نو و بزرگ بوده و از پس مسئولیت‌های سنگین به‌خوبی برمی‌آیند.همچنین طرفداران این رنگ از طلا و جواهرات، عاشق صحبت کردن بوده و همواره حرفی برای گفتن دارند، و توانایی بسیار بالایی در جذب افراد دارند.

طلا و جواهرات به رنگ سفید

استفاده از طلا و جواهرات و طلای سفید نیز طرفداران بی‌شمار و خاص خود را دارد. همان‌طور که رنگ سفید بر می‌ید، این رنگ بیانگر پاکی، زیبایی و خلوص است، بنابراین افرادی که به استفاده از طلا و جواهرات سفید تمایل دارند، اغلب افرادی آرام، خلاق و طرفدار صلح و آرامش هستند.این افراد همچنین افرادی آرام و شنونده‌ای مناسب و بسیار خوب برای دیگران هستند. طرفداران طلای سفید به نظر دیگران و روابط میان انسان‌ها نیز اهمیت بسیاری می‌دهند.

طلا و جواهرات به رنگ رزگلد

رنگ رزگلد یا صورتی در صنعت طلا و جواهرات مدتی است که ترند شده است. امروزه استفاده رنگ صورتی یا رزگلد دیگر فقط مختص بانوان نبوده و مردان بسیاری نیز علاقه بسیاری به استفاده از این رنگ زیبا و شیک پیدا کرده‌اند.افرادی که عاشق رنگ رزگلد هستند، افرادی آرام هستند که به‌طور محدود احساسات خود را برای همه افراد بروز می‌دهند. این افراد همچنین با گذشت بوده و در روابطشان هرگز تندی نمی‌کنند. افرادی که به رنگ رزگلد در طلا و جواهرات خود علاقه دارند، دیگران را به‌خوبی درک می‌کنند و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می‌کنند.

در پایان

افراد بسیار و متخصصان حوزه روانشناسی همواره در پی شناخت افراد از روی ظاهر و عوامل مختلف ظاهری و اخلاقی مانند نوع استایل، پوشش، موزیک یا فیلم مورد علاقه در آن‌ها هستند، تا بتوانند تنها با یک نگاه به خصوصیات اخلاقی هر فرد پی ببرند. شخصیت شناسی با رنگ طلا و به‌طور کلی شخصیت شناسی با طلا نیز یکی از راه‌های شناخت خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی در افراد است که امروزه مورد توجه بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است.به‌طور کلی باید گفت نکته‌ای که باید به آن دقت داشت این است که استفاده از زیورآلات و انواع طلا و جواهرات کاملاً سلیقه‌ای بوده و شناخت شخصیت افراد و شخصیت شناسی با رنگ طلا زمانی معتبر خواهد بود که افراد طبق سلیقه و علاقه خود رنگ یا مدل خاصی را انتخاب کنند نه بر اساس مد و صنعت فشن.ما در این مقاله سعی کردیم به بررسی شخصیت شناسی با رنگ طلا در افراد بپردازیم تا بتوانیم در شناخت بهتر روحیات افراد از یکدیگر کمک شایانی کرده باشیم.

 

مطالب مرتبط