خوراکی های طلایی

خوراکی های طلایی

04 شهریور 1400 690 بازدید

گران‌ترین سوشی جهان، ترکیب مزه و طلا

اگر شما هم به غذاهای لوکس و لاکچری علاقه دارید و دوست دارید درباره گران‌ترین سوشی جهان بیشتر بدانید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید!
سرآشپز آرانتا جونیور یک سرآشپز معمولی نیست و مطمئناً نمی‌توان از او انتظار داشت که سوشی‌های “معمولی” درست کند. در حالی که معمولاً سوشی یک غذای گران قیمت محسوب می‌شود، آرانتا جونیور تمایل دارد این غذا را مطابق با سلیقه‌ی خود تغییر دهد. این سرآشپز مشهور فیلیپینی اغلب با نام مستعار “سرآشپز قیراطی”  خود را معرفی می‌کند. این بدان سبب است که او معمولا دوست دارد از طلا و الماس در آفرینش سوشی‌های خود استفاده کند. یکی از معروف‌ترین سوشی های او در حال حاضر تحت عنوان “گران‌ترین سوشی جهان” نام گذاری شده است. این سوشی لوکس با استفاده از روکشی از طلای خوراکی، الماس و مروارید تهیه و سرو می‌شود.

گران‌ترین سوشی جهان

گران‌ترین سوشی با قیمت ۱۹۷۸ دلار به بازار عرضه می‌شود. بر اساس کتاب رکوردهای جهان، گینس، سوشی ارائه شده توسط آرانتا جونیور رسما به عنوان گران‌ترین سوشی جهان نامگذاری شده است. مواد اصلی داخل این سوشی از ماهی آزاد پریمیایی صورتی نروژی و جگر چرب تشکیل شده است. این دو ترکیب در ساخت سوشی نسبتا متداول هستند اما علت اصلی خاص بودن گران ترین سوشی جهان به شمار نمی‌روند. ترکیب هنرمندانه‌ای از مزه و هنر سوشی ها معمولا در برگ‌هایی از جلبک دریایی پیچیده می‌شوند. این در حالی است که آرانتا جونیور، مواد تهیه شده برای سوشی را در برگ‌هایی از طلای خوراکی ۲۴ عیار سرو می‌کند. جذابیت گران‌ترین سوشی جهان در همین جا خلاصه نمی‌شود. آرانتا برای تزئین گران ترین سوشی از الماس های آفریقایی ۲۰ قیراطی و سه قطعه مروارید پالاوان نیز استفاده می‌کند.
ترکیب تمامی این مواد غذایی، یکی از گران‌ترین و لوکس‌ترین سوشی‌های جهان را تشکیل می دهد. گران‌ترین سوشی بیش از آنکه یک وعده‌ی غذایی باشد، به واسطه‌ی استفاده از الماس‌ها و مروارید‌های غیر خوراکی، بیشتر شبیه به یک اثر هنری به نظر می‌رسد. به طور کلی در جهان، بسیاری سوشی را به عنوان یک “اثر هنری خوراکی” مورد بررسی قرار می‌دهند و این امر در خصوص آخرین ساخته‌ی سرآشپز قیراطی نیز صدق می‌کند.

قیمت حدودی گرانترین سوشی جهان

این اثر هنری با قیمتی نزدیک به ۲۰۰۰ دلار سرو می‌شود. شاید جالب باشد بدانید که گران‌ترین سوشی جهان تنها غذای دریایی گران‌قیمت در دنیا نیست. به عنوان مثال، قیمت هر یک عدد ماهی تن (با ارزش‌ترین ماهی در جهان) چیزی در حدود ۱۷۳ هزار دلار است که در مقایسه با گران‌ترین سوشی جهان، قیمت بسیار زیادی به شمار می‌رود.

Golden Speckied Egg، تخم مرغی از طلا

در این مقاله شما را با تخم مرغ طلا آشنا خواهیم کرد!
رد پای تخم مرغ شانسی در بسیاری از خاطرات شیرین کودکی ما وجود دارد. تخم مرغ شانسی در واقع یک شکلات با شکل تخم مرغ است که در بخش درونی آن اسباب بازی‌های کوچکی نهفته است. ایده اصلی تخم مرغ شانسی، به عید پاک مسیحیان بر می‌گردد. در این روز، بسیاری از مسیحیان در سراسر دنیا شکلات‌های تخم مرغ شکلی را به کودکان هدیه می‌دهند و معتقد هستند که این امر باروری و رزق و روزی را در خانواده جریان می‌اندازد. تخم مرغ‌های عید پاک معمولا گران قیمت نیستند اما یک شکلات ساز بسیار معروف در لندن، توانسته است با ساخت گران‌ترین تخم مرغ شکلاتی، رکورد جهانی گینس را شکست دهد.

گران‌ترین تخم مرغ شکلاتی جهان و طلا

ویلیام کورلی سازنده گران‌ترین تخم مرغ شکلاتی جهان است که توانسته بدون استفاده از جواهرات گران قیمت، رکورد با گران‌ترین محصول شکلاتی جهان را در کتاب گینس ثبت کند. این تخم مرغ  غول پیکر شکلاتی چیزی در حدود ۱۱۰ پوند وزن دارد (معادل ۵۰ کیلوگرم) و قیمت آن چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا است. با این مبلغ، شما می‌توانید چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ تخم مرغ شکلاتی معمولی را خریداری کنید.
گران‌ترین تخم مرغ شکلاتی دنیا با هدف کمک به چند خیریه کودکان بی سرپرست در لندن طراحی و ساخته شده است. برای ساخت این اثر، هفت شکلات ساز ماهر به مدت سه شبانه روز بر روی این تخم مرغ شکلاتی عظیم کار کرده‌اند. بدنه اصلی این اثر از شکلات های Amadei و Chuao  تشکیل شده است. این دو نوع شکلات در ونزوئلا کشت می‌شوند و به عنوان بهترین شکلات‌های جهان شناخته می‌شوند.

تخم مرغ طلا شکلاتی دست ساز!

نکته جالب توجه دیگری که در خصوص این تخم مرغ شکلاتی وجود دارد این است که تمام بخش‌های آن به صورت دست ساز تهیه شده‌اند. در داخل تخم مرغ از بهترین محصولات شکلاتی جهان، که هرکدام جایزه طلایی اکادمی محصولات شکلاتی را کسب کرده‌اند، استفاده شده است. کارامل موسکادو، سرکه سیاه ژاپنی، رزماری، روغن زیتون، کنجد، انواع توت و کالیس از جمله طعم هایی هستند که برای تولید شکلات‌های درون این تخم مرغ شکلاتی، از آن‌ها استفاده شده است.
طراحان برای تزئین بخش‌های رویی این تخم مرغ از برگ طلای خوراکی استفاده کرده‌اند. در جشن رونمایی و ثبت رکورد گینس، طراحان نمونه‌های کوچکتری از گران‌ترین تخم مرغ شکلاتی جهان را نیز در میان مهمانان عرضه کردند. تمامی درآمد حاصل از این مراسم صرف خیریه‌های مختلف، مانند خیریه کودکان بی سرپرست و خانواده های کم بضاعت، شده است.
 


 

مطالب مرتبط